Λειτουργία Βιβλιοθήκης του Τμήματος από 03/11/2020

• Posted on: 3 November 2020

Λόγω των εκτάκτων συνθηκών που επικρατούν στη Θεσσαλονίκη η λειτουργία των βιβλιοθηκών του ΑΠΘ τροποποιείται ως εξής:

• Δανεισμός υλικού μέσω ηλεκτρονικής φόρμας. Η κάθε Βιβλιοθήκη εξυπηρετεί μέχρι 20 αιτήματα την ημέρα.
  • Για την παραλαβή του υλικού θα ενημερωθείτε με σχετικό email. Η παραλαβή γίνεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ μετά την αποστολή σχετικού email και ΜΟΝΟ με προγραμματισμένο ραντεβού.
  • Για την επιστροφή υλικού επικοινωνήστε μέσω email στο infolib@itl.auth.gr. Η επιστροφή υλικού γίνεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ μετά από απαντητικό email από τη Βιβλιοθήκη και ΜΟΝΟ με προγραμματισμένο ραντεβού.

Επιστροφή διδακτικών συγγραμμάτων (Εύδοξος)

• Φοιτητές του Τμήματός μας και μόνον που έχουν παραλάβει από τον  Εύδοξο  συγγράμματα που δεν τα δικαιούνται και έχουν λάβει σχετικό ηλεκτρονικό μήνυμα από τον Εύδοξο, για παράδοσή τους στη Βιβλιοθήκη, παρακαλούνται να επικοινωνήσουν μέσω email στο infolib@itl.auth.gr. Στο ηλεκτρονικό μήνυμα, υποχρεωτικά από το ιδρυματικό σας  email, παρακαλούμε να συμπεριλάβετε τα ακόλουθα στοιχεία: Τμήμα φοίτησης, Αριθμός Μητρώου από το πίσω αριστερό μέρος της ακαδημαϊκής σας ταυτότητας, τηλέφωνο επικοινωνίας). Η επιστροφή γίνεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ μετά από απαντητικό email από τη Βιβλιοθήκη και  ΜΟΝΟ  με προγραμματισμένο ραντεβού.

Λειτουργία βιβλιοθηκών, αναγνωστηρίων

• Καμία βιβλιοθήκη δεν λειτουργεί ως αναγνωστήριο.
  • Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στον χώρο της Βιβλιοθήκης.
  • Δεν επιτρέπεται η χρήση των ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  • Υποχρεωτική χρήση μάσκας και απολύμανση χεριών κατά την παράδοση και παραλαβή υλικού στην είσοδο της Βιβλιοθήκης.

Ηλεκτρονικές υπηρεσίες – Ηλεκτρονικές πηγές

Ώρες Λειτουργίας