Cologne Summer School on Opinion Forming Processes in Digital Democracies with new hybrid format and extended deadline

• Posted on: 26 March 2021

Συνημμένα, από το Πανεπιστήμιο της Κολωνίας, με το οποίο το ΑΠΘ διατηρεί Συμφωνία Επιστημονικής Συνεργασίας, τα σχετικά με Θερινό Σχολείο με θέμα "Διαδικασίες Διαμόρφωσης Γνώμης στις Ψηφιακές Δημοκρατίες". Το σχολείο απευθύνεται σε φοιτητές όλων των σχολών από συνεργαζόμενα Πανεπιστήμια. Οι ημερομηνίες διεξαγωγής είναι: 26 Ιουλίου - 6 Αυγούστου 2021.

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων είναι έως τις 30 Απριλίου 2021. Το Πανεπιστήμιο της Κολωνίας παρέχει υποτροφίες - για onsite και online συμμετοχή. Η υποτροφία καλύπτει τα δίδακτρα, το κόστους ταξιδιού μετ 'επιστροφής, τα έξοδα διαμονής (μονόκλινο με πρωινό), ασφάλιση υγείας που καλύπτει τη διάρκεια της διαμονής στην Κολωνία, δαπάνες  πολιτιστικών προγραμμάτων, βραδινών εκδηλώσεων και δραστηριοτήτων. Θα γίνουν δεκτοί 8 φοιτητές για δια ζώσης μαθήματα στην Κολωνία και 20 μαθητές για online μαθήματα.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρουν οι ενδιαφερόμενοι στην ιστοσελίδα: https://portal.uni-koeln.de/international/studium-in-koeln/cologne-summer-schools-in-cologne/more-css-in-cologne/css-on-opinion-formng-processes-in-digital-democracies.

Συνημμένα Αρχεία: