Ορκωμοσία Ιουλίου 2021 - ΠΑΡΑΤΑΣΗ (Ενημέρωση 08/07/2021)

• Posted on: 5 July 2021

Όσοι φοιτητές/τριες έχουν ολοκληρώσει τις προβλεπόμενες υποχρεώσεις για τη λήψη του πτυχίου τους, μπορούν να εισέλθουν στο students.auth.gr από τις 05/07/2021 έως και την Τρίτη 13/07/2021 και να δηλώσουν την πρόθεσή τους να συμμετάσχουν στην επόμενη ορκωμοσία του Τμήματος, σύμφωνα με τις οδηγίες που ακολουθούν.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΤΟΥΣ

Όσοι φοιτητές/τριες έχουν ολοκληρώσει τις προβλεπόμενες υποχρεώσεις για τη λήψη του πτυχίου τους, μπορούν να εισέλθουν στο students.auth.gr από τις 05/07/2021 έως και την Τρίτη 13/07/2021 και να δηλώσουν την πρόθεσή τους να συμμετάσχουν στην επόμενη ορκωμοσία του Τμήματος.

Μέσα από το students.auth.gr οι φοιτητές/τριες θα ενημερώνονται για τα έντυπα που πρέπει να υποβάλλουν, προκειμένου να εξεταστεί η αίτησή τους από τη Γραμματεία του Τμήματος, και για τα έγγραφα που θα παραλάβουν ηλεκτρονικά μόλις ολοκληρωθεί η ορκωμοσία τους.

Τα πρότυπα έγγραφα (Αίτηση Ορκωμοσίας και Υπεύθυνη Δήλωση) που χρειάζεται να υποβληθούν για να είναι επιτυχημένη η υποβολή της αίτησης ορκωμοσίας των φοιτητών/τριών βρίσκονται συνημμένα στην παρούσα ανακοίνωση. Η Υπεύθυνη Δήλωση θα πρέπει να εκδοθεί μέσω του υπερσύνδεσμου: https://dilosi.services.gov.gr/create/q/templates, ⇒ "Υπεύθυνη Δήλωση με ελεύθερο κείμενο" και σύμφωνα με τις οδηγίες, ή με βεβαίωση για το γνήσιο της υπογραφής από ΚΕΠ.

Για τη συμπλήρωση του ερωτηματολογίου αποτίμησης σπουδών ο/η φοιτητής/τρια, μετά από σχετικό μήνυμα από τη Γραμματεία, κάνει είσοδο στη σελίδα της ΜΟΔΙΠ (https://qa.auth.gr/student) με τα στοιχεία του ιδρυματικού του/της λογαριασμού (όνομα χρήστη και κωδικό) και, εφόσον πληροί τις προϋποθέσεις -θα εμφανιστεί μήνυμα-, ακολουθεί τον σχετικό σύνδεσμο.

Με την ολοκλήρωση της διαδικασίας ορκωμοσίας χορηγούνται, χωρίς χρέωση, τα εξής:

• Ένα Αντίγραφο Πτυχίου
  • Ένα Πιστοποιητικό Αναλυτικής Βαθμολογίας
  • Ένα Παράρτημα Διπλώματος στην Ελληνική Γλώσσα
  • Ένα Παράρτημα Διπλώματος στην Αγγλική Γλώσσα
  • Βεβαίωση Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας

Όσοι/ες φοιτητές/τριες επιθυμούν το πτυχίο τους σε μεμβράνη θα πρέπει να αποστείλουν με email στη Γραμματεία (info@itl.auth.gr) μια σχετική αίτηση και συνημμένο αποδεικτικό κατάθεσης για παράβολο των 32,00 € (Τράπεζα Πειραιώς, αρ. λογ. ΙΒΑΝ GR 8701722720005272041780361, με δικαιούχο το ΑΠΘ). Στο παράβολο θα πρέπει να αναγράφεται το ονοματεπώνυμο του/της αποφοίτου/απόφοιτης και ως αιτιολογία: «Μεμβράνη πτυχίου».