12/03/2009 - Tελετή αναγόρευσης του PIERO FLORIANI σε επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

• Posted on: 7 December 2012
  • By: Ανώνυμος (χωρίς επαλήθευση)

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ο Πρύτανης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης Καθηγητής Αναστάσιος Μάνθος και ο Πρόεδρος του Τμήματος Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Καθηγητής Αντώνιος Τσοπάνογλου σας προσκαλούν να τιμήσετε με την παρουσία σας την τελετή αναγόρευσης του Piero Floriani Καθηγητή Ιστορίας της Ιταλικής Λογοτεχνίας του Πανεπιστημίου της Πίζας σε επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας.

Η τελετή θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 12 Μαρτίου 2009 και ώρα 19.00 στην Αίθουσα Τελετών της Φιλοσοφικής Σχολής του Α.Π.Θ.

Ο Πρύτανης  του Α.Π.Θ.                                       Ο Πρόεδρος του Τμήματος

Καθηγητής Αναστάσιος Μάνθος                    Καθηγητής Αντώνιος Τσοπάνογλου