Μαθήματα που προσφέρει το Τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής στους φοιτητές του Τμήματος για την απόκτηση του ΠΠΔΕ

• Posted on: 22 February 2021

Μαθήματα που προσφέρει το Τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής στους φοιτητές του Τμήματος Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας για την απόκτηση του Πιστοποιητικού Παιδαγωγικής και Διδακτικής  Επάρκειας

Οι φοιτητές οφείλουν να διαβάζουν προσεκτικά τα σχόλια που συνοδεύουν κάθε προσφερόμενο μάθημα. Στην περίπτωση π.χ. που ο διδάσκων απαιτεί προηγούμενη συνεννόηση πριν το δηλώσουν, οφείλουν να το τηρούν απαρέγκλιτα. Σε αντίθετη περίπτωση κινδυνεύουν να μην φαίνεται το μάθημα δηλωμένο και να μην γίνονται δεκτοί για εξετάσεις.

Συμβουλευτείτε τον Οδηγό Σπουδών για την επιλογή του ενός τουλάχιστον μαθήματος από το Τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής που απαιτείται για τη συμπλήρωση των υποχρεωτικών μαθημάτων της 1ης θεματικής περιοχής του ΠΠΔΕ.