15/03/2015 - Έκθεση φωτογραφίας «Phototopos» του Α.Π.Θ.

• Posted on: 13 March 2015
  • By: Ανώνυμος (non verificato)

Η φωτογραφική ομάδα «phototopos» του Α.Π.Θ. πραγματοποιεί την πρώτη της  έκθεση στο «CafeΝίκης 35» (Λ. Νίκης 35) στην Παραλία Θεσσαλονίκης. Τα εγκαίνια της έκθεσης θα γίνουν τη Δευτέρα 16 Μαρτίου 2015 και ώρα 8 μμ. Η έκθεση θα διαρκέσει μέχρι τις 5 Απριλίου 2015.

Η ομάδα «phototopos» δημιουργήθηκε πριν από περίπου ένα χρόνο από μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Η επιθυμία για έκφραση και δημιουργία και η ανάγκη επικοινωνίας σε καλλιτεχνικό και ανθρώπινο επίπεδο ένωσε την ομάδα «phototopos».

Στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων της ομάδας πραγματοποιούνται μαθήματα φωτογραφίας στις εγκαταστάσεις του Εργαστηρίου Φωτογραφίας του Τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών του ΑΠΘ στη Θέρμη, καθώς και φωτογραφικές εξορμήσεις.

Στην έκθεση συμμετέχουν:

1. Αϊβαζίδης Κωνσταντίνος
  2. Αλωπούδη Φωτεινή
  3. Ζωγραφίδου Ζώζη
  4. Καραμανλής Ξάνθιππος
  5. Κατής Νίκος
  6. Κατσάγγελος Γιώργος
  7. Λάππα Νατάσα
  8. Λευκιμμιάτη Θεοδώρα
  9. Πανέρα Άλτα
  10. Παντερής Μανώλης
  11. Παπακώστας Ντίνος