By admin | Δευ, 02/19/2024 - 13:02

Οι εξετάσεις των μαθημάτων του κου Βεντούρη που είναι προγραμματισμένες για τις 23/02/2024 θα πραγματοποιηθούν γραπτά με φυσική παρουσία ως εξής:

11231, Παιδαγωγικές θεωρίες και σχολικές πρακτικές, 13:30-15:30, Αμφ. Β, 2ος όροφος Θεολογικής Σχολής

11338, Μεθοδολογία της έρευνας πεδίου και 11233, Προγραμματισμός και αξιολόγηση, 15:30-17:30, Αμφ. Β, 2ος όροφος Θεολογικής Σχολής

Το πρόγραμμα των διαδικτυακών εξετάσεων στο συνημμένο αρχείο.

• Εφιστούμε την προσοχή σας σε ενδεχόμενες αναθεωρήσεις του προγράμματος.
  • Παρακαλούμε να παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις των διδασκόντων στο e-learning.auth.gr και τα ηλεκτρονικά μηνύματα μέσω του faculty.auth.gr.

Οδηγίες για τις διαδικτυακές εξετάσεις

• Οι φοιτητές έχουν δικαίωμα συμμετοχής στις διαδικτυακές εξετάσεις μόνο των μαθημάτων τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.
  • Σύμφωνα με την απόφαση Συγκλήτου που αφορά στις εξ αποστάσεως εξετάσεις μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου, θα πρέπει να εισέλθουν στο περιβάλλον ηλεκτρονικής γραμματείας https://students.auth.gr και να επιλέξουν Εξυπηρέτηση => Συμμετοχή στην επόμενη εξεταστική περίοδο (https://students.auth.gr/#/requests/ExamPeriodParticipateActions/apply) για να υποβάλουν τη δήλωση πρόθεσης συμμετοχής τους μέχρι και την προηγούμενη ημέρα της κάθε εξέτασης. Τα μαθήματα που εμφανίζονται στη δήλωση για τις εξετάσεις είναι αυτά που έχουν επιλέξει στη δήλωση μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου 2023-2024.
  • Σε περίπτωση που από τη λίστα των μαθημάτων λείπει κάποιο μάθημα, ενώ υπάρχει στη δήλωση μαθημάτων τους για το χειμερινό εξάμηνο, θα πρέπει να απευθυνθούν στη Γραμματεία, πριν υποβάλουν δήλωση πρόθεσης συμμετοχής στις εξετάσεις.
  • Η δήλωση συμμετοχής στις εξ αποστάσεως εξετάσεις μπορεί να υποβληθεί μόνο μία φορά και δεν μπορεί να τροποποιηθεί.
  • Θα πρέπει να διαθέτουν πρόσβαση σε ηλεκτρονικό υπολογιστή, σύνδεση στο διαδίκτυο, κάμερα και μικρόφωνο.
  • Κατά την έναρξη της εξέτασης θα χρειαστεί να επιδείξουν άμεσα την ακαδημαϊκή ή/και αστυνομική τους ταυτότητα.
  • Κατά τη διάρκεια της εξέτασης θα πρέπει να έχουν συνεχώς ανοικτή την κάμερα και το μικρόφωνο.
  • Πριν την εξέταση θα πρέπει να έχουν ελέγξει ότι λειτουργεί ο παραπάνω εξοπλισμός.
  • Συνιστάται η χρήση υπολογιστή με κάμερα και μικρόφωνο και όχι σύνδεση με smartphone ή tablet.
  • Για ζητήματα που αφορούν τον τρόπο εξέτασης κάθε μαθήματος θα πρέπει να απευθύνονται στον αντίστοιχο διδάσκοντα.
  • Για τα μαθήματα που δεν εμφανίζονται στο πρόγραμμα θα πρέπει να απευθύνονται στον αντίστοιχο διδάσκοντα.
  • Για τεχνικά προβλήματα της εφαρμογής ηλεκτρονικής γραμματείας  https://students.auth.gr  μπορούν να επικοινωνούν με το ΚΗΔ ΑΠΘ στη διεύθυνση support@auth.gr.
  • Απαγορεύεται η αντιγραφή και η συνεργασία με τρίτους την ώρα της εξέτασης. Εφόσον διαπιστωθεί αντιγραφή, ακόμη και εκ των υστέρων, προβλέπονται στον Κανονισμό του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών σοβαρές επιπτώσεις.
  • Η καταγραφή των τηλεδιασκέψεων της επιτήρησης αποτελεί σοβαρό ποινικό αδίκημα.