Ανακοίνωση για την τελετή ορκωμοσίας

By admin | Δευ, 04/15/2024 - 08:55

Η ορκωμοσία των τελειόφοιτων φοιτητών του Τμήματος θα γίνει, με φυσική παρουσία στις    18/04/2024 ημέρα   Πέμπτη και     ώρα     10.30 π.μ.  στην  Αίθουσα   Τελετών του  Παλαιού Κτιρίου της Φιλοσοφικής Σχολής

Υποτροφίες στο Πανεπιστήμιο της Perugia

By admin | Τρί, 04/09/2024 - 11:18

Παρακαλούνται οι φοιτητές και οι φοιτήτριες που επιθυμούν να υποβάλλουν υποψηφιότητα για τις υποτροφίες του Πανεπιστημίου για Ξένους της Περούτζια, να αποστείλουν μήνυμα στον υπεύθυνο καθηγητή Αντώνη Βεντούρη (venturis@itl.auth.gr). Οι υποτροφίες θα έχουν διάρκεια ενός μήνα, πλήρους απασχόλησης, και αφορούν στη βελτίωση στην ιταλική γλώσσα.

Προκήρυξη εισαγωγικών εξετάσεων για την ειδίκευση Μετάφραση του ΔΠΜΣ Διερμηνεία και Μετάφραση του ΑΠΘ

By admin | Δευ, 04/08/2024 - 14:09

Η προκήρυξη εισαγωγικών εξετάσεων για την ειδίκευση Μετάφραση του ΔΠΜΣ Διερμηνεία και Μετάφραση του ΑΠΘ στο συνημμένο αρχείο.