AIESEC ΑΠΘ - Εθελοντικό Πρόγραμμα

• Posted on: 18 December 2018

Γίνε εσύ εκείνος/η που θα λάβει δράση!

Η AIESEC του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, όντας κομμάτι του μεγαλύτερου νεανικού μη κυβερνητικού οργανισμού του κόσμου σε καλεί να υψώσεις την φωνή σου! Μέσω του προγράμματος Global Volunteer μπορείς να γίνεις η αλλαγή που θες να δεις στον κόσμο – και για να το πετύχεις αυτό, χρειάζεται να λάβεις δράση! Ως εθελοντής στο εξωτερικό σου δίνεται η δυνατότητα να ζήσεις μια αξέχαστη εμπειρία ακολουθώντας το πάθος σου, ανακλύπτοντας την καλύτερη πτυχή του εαυτού σου και συνεισφέροντας στους 17 Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης των Ηνωμένων Εθνών.

Μπορείς να το πετύχεις συμβάλλοντας στον Στόχο #4 Ποιοτική Εκπαίδευση ταξιδεύοντας σε Ρουμανία, Τουρκία, Ιταλία ή Αίγυπτο και αλληλεπιδρώντας με παιδιά σχολικής και εφηβικής ηλικίας. Μέσω εναλλακτικών μεθόδων διδασκαλίας θα αυξήσεις την διαπολιτισμική τους κατανόηση και θα καλλιεργήσεις τις επικοινωνιακές και ομαδοσυνεργατικές τους δεξιότητες.

Για να μάθεις περισσότερα και να βρεις το ιδανικό project για εσένα ώστε να αναλάβεις δράση, συμπλήρωσε την αίτηση ενδιαφέροντος στον παρακάτω σύνδεσμο: https://aiesec.gr/global-volunteer/

Συνημμένα Αρχεία: