Conference"International & national values along the Great Silk road: Language, education & culture"

• Posted on: 9 June 2021

Συνημμένη η ηλεκτρονική επιστολή εκ μέρους του συνεργαζόμενου με το ΑΠΘ Πανεπιστημίου Shanghai International Studies University (SISU), της Κίνας.

Το εν λόγω Πανεπιστήμιο σε συνεργασία με το Samarkand State Institute of Foreign Languages του Ουζμπεκιστάν διοργανώνουν Διεθνές επιστημονικό συνέδριο με θέμα "International & national values along the Great Silk road: Language, education & culture", που θα διεξαχθεί διαδικτυακά στις 4-5 Οκτωβρίου 2021, στη Σαμαρκάνδη.

Γλώσσες διεξαγωγής θα είναι τα : Αγγλικά, Κινέζικα, Ουζμπέκικα, Ρώσικα.

Περισσότερες πληροφορίες μπορούν να αντλήσουν οι ενδιαφερόμενοι από την συνημμένη επιστολή.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής ή αποστολής επιστημονικών εργασιών είναι η 5η Σεπτεμβρίου 2021.